Veidi piirhinnaga oksjonist.

Tere head lugejad/jälgijad! 

Selleks korraks on talv loodetavasti oma teatepulga kevadele üle andnud, kuigi ega selles päris kindle olla ei saa, sest talv ja kevad vahelduvad viimastel nädalatel lausa uskumatu kiirusega.

Maaturg on igal juhul oma toimetamistes kevadisel lainel ja Päike piilub üha enam ka meie aknast sisse. 

Oleme oma tegemistes viimas sisse mõningaid pisikesi muudatusi. Seda kõike ikka selleks, et portaal paremini töötaks ja klientidele kasu tooks.

Juba mõnda aega oleme andnud oma müügiklientidele võimaluse kasutada piirhinnaga oksjonit. Juhuks, kui klient tahab fikseerida piirhinna, millest odavamalt tal puudub kohustus oma vara müüa.

Piirhinnaga oksjonid on ennast igati õigustanud ja paljudel juhtudel on atraktiivsest alghinnast jõutud päris kenakese parima pakkumiseni, mis on tublisti ületanud määratud piirhinda.

Tahame jätkuvalt anda võimaluse piirhinna fikseerimiseks, aga seda väikese täpsustusega.

Asjalugu on nimelt selline, et täna on tekkinud olukordi, kus vara omanikud määravad alghinna suhteliselt turuhinna lähedase ja piirhinnaks pannakse ligikaudu 1,5 kordne või isegi 2 kordne alghind. Loogika on siis säärane, et “Vaatame, mis juhtub ja mis turul toimub….”

Sellised enampakkumised on juba ette nurjunud ja pakkuma keegi ei tule.

Meie portaali eesmärk ei ole hoida üleval rohkearvuliselt enampakkumisi, millest enamus nurjuksid vaid ikka see, et läbi meie portaali tehtaks rohkearvuliselt edukaid tehinguid, seda nii müüjate kui ka ostjate jaoks.

Seega siis pigem kvaliteet kui kvantiteet!:)

Sellest tulenevalt panime paika alghinna ja piirhinna vahemiku, mis võib olla maksimaalselt 20%.

Kui nüüd müüja soovib pigem turgu kombata kui müüa, siis jätame talle selle võimaluse kehtestamaks kõrgem piirhind, aga seda siis juba teenustasu eest. Seega kui piirhind erineb alghinnast rohkem kui 20%, siis tuleb kliendil tasuda teenustasu 75 eurot, mis tasaarveldatakse lõplikust teenustasust juhul kui enampakkumine õnnestub.

Nimetagem seda siis sisestamistasuks või turuuuringu hinnaks – kuidas kellelegi meeldib.

Seda kõike ikka selleks, et meie portaal oleks aktiivse müügi keskkond, kus toimuksid kõigile pooltele kasulikud tehingud. 

Selleks korraks siis sedamoodi ja edukaid tehinguid!:) 

Ikka Teie Maaturg

Urme Raadik

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s